VOLT Festival
Balaton Sound
Gyerek Sziget
OTP Klub Gourmet Festival
ENG
language:
Magyar
English
French
Italian
Dutch
German
Austrian
Spanish
Portoguese
Finnish
Romanian
Greek
Czech
Slovakian
Turkish
Russian
Slovenian
Macedonian
Svenska
Danska
Norge
0
päivää aikaa Sziget Festivaaleihin
0
day
program today »
Like
Subscribe
Follow
2013
Ohjelma
share
print
Ohjelma
Pop - Rock Main Stage
OTP Bank World Music Party Main Stage
MasterCard Balaton Sound presents: Party Arena
A38 Stage
Sziget lavat
Afro-Latin-Reggae Stage and World Village
Agora
AXE Catapult
AXE Space Station
B.my.Lake presents: Colosseum
Before I Die...
Budapest Stand
Cirque du Sziget
Creative Workshop Zone
Cökxpon Chill Garden
D-Link Blues Stage
Daydreamer Boat Party by URIMURI
Eastern-European Funfair
European Meeting Point
Fidelio CultureZone
FILM+ presents: SZInema
Giant Street Theatre
Hello Wood
Holland Meets Hungary Stage
Hungarian Music Stage
International Cultural Projects
Irish Pub
Love Your Tent
Luminarium
Magic Mirror
Movin’ Gallery
Multi-Art Stage
Museum Quarter
New Széchenyi Plan Ability Park
NGO Island
Port.hu Hungaricum Village
Puglia Sounds - Mambo Stage, Puglia Village
Ruin Bars Quarter
Sports and Amusement Park sponsored by Sport TV
Street Theatres and Street Music
Sziget Art Zone
Sziget Beach
Sziget Eye
Tarot Labyrinth
Tent of Logic Games
The Laws of Freedom
Trafiq Container Bar
URIMURI Stage
VOLT Festival Terrace
WAMP Design Market
We Love Budapest Terrace and Info Point
Yeni Raki Roma Tent
YouTube Tribute Stage by Budapest Park
Óbuda BookStation
Etsi lavan mukaan
A38 Stage
Afro-Latin-Reggae Stage and World Village
Agora
AXE Catapult
AXE Space Station
B.my.Lake presents: Colosseum
Before I Die...
Budapest Stand
Cirque du Sziget
NGO Island
Cökxpon Chill Garden
D-Link Blues Stage
Daydreamer Boat Party by URIMURI
International Cultural Projects
European Meeting Point
Fidelio CultureZone
FILM+ presents: SZInema
Hello Wood
Holland Meets Hungary Stage
Irish Pub
Eastern-European Funfair
Creative Workshop Zone
Tent of Logic Games
Love Your Tent
Luminarium
Magic Mirror
Hungarian Music Stage
MasterCard Balaton Sound presents: Party Arena
Movin’ Gallery
Museum Quarter
Giant Street Theatre
Óbuda BookStation
Multi-Art Stage
OTP Bank World Music Party Main Stage
Pop - Rock Main Stage
Port.hu Hungaricum Village
Puglia Sounds - Mambo Stage, Puglia Village
Ruin Bars Quarter
Sports and Amusement Park sponsored by Sport TV
Sziget Beach
Sziget Eye
Sziget Art Zone
Tarot Labyrinth
The Laws of Freedom
Trafiq Container Bar
New Széchenyi Plan Ability Park
URIMURI Stage
Street Theatres and Street Music
VOLT Festival Terrace
WAMP Design Market
We Love Budapest Terrace and Info Point
Yeni Raki Roma Tent
YouTube Tribute Stage by Budapest Park
Etsi lavan mukaan
Etsi genren mukaan
Alternative
Blues
Classical
Electronic
Heavy metal
Hip-hop
Jazz
Pop
Punk / Ska
Reggae
Retro pop/chanson
Rock
World music
Etsi genren mukaan
Aika:
Päivä
elo 07.
elo 08.
elo 09.
elo 10.
elo 11.
Päivä
Kellonaika
8-16
16-18
18-20
20-21
21-22
22-23
23-8
Kellonaika
Pop - Rock Main Stage
elokuuta 5. Maanantai
elokuuta 6. Tiistai
elokuuta 7. Keskiviikko
elokuuta 8. Torstai
elokuuta 9. Perjantai
elokuuta 10. Lauantai
elokuuta 11. Sunnuntai
16:00
ALEX CLARE (UK)
16:00
REGINA SPEKTOR (USA)
16:00
MYSTERY JETS (UK)
16:00
ENTER SHIKARI (UK)
16:00
LES TAMBOURS DU BRONX (F)
17:45
SKUNK ANANSIE (UK)
17:45
DIZZEE RASCAL (UK)
17:45
!!! (USA)
17:45
TBA
17:45
BABYLON CIRCUS (FR)
18:30
FIREWATER (USA)
19:00
IN MEMORY OF LASZLO BODI (CIPŐ)
19:00
BALLOON PARTY
19:00
PINWHEEL PARTY
19:00
BEACH BALL PARTY
19:00
COLOR PARTY
19:30
DIE ÄRZTE (D)
19:30
SKA-P (E)
19:30
SEEED (D)
19:30
EDITORS (UK)
19:30
FRANZ FERDINAND (UK)
20:30
QUIMBY IN WONDERLAND
21:30
NICK CAVE & THE BAD SEEDS (AUS)
21:30
BIFFY CLYRO (UK)
21:30
BLUR (UK)
21:30
MIKA (UK)
21:30
END SHOW WITH DAVID GUETTA (F)
OTP Bank World Music Party Main Stage
elokuuta 6. Tiistai
elokuuta 7. Keskiviikko
elokuuta 8. Torstai
elokuuta 9. Perjantai
elokuuta 10. Lauantai
elokuuta 11. Sunnuntai
16:00
MOANA & THE TRIBE (NZ)
16:30
APPRIL PROJECT
17:00
TAKO LAKO (SRB-DK)
17:00
WARSAW VILLAGE BAND (PL)
17:00
DAKHABRAKHA (UKR)
17:00
CANKISOU (CZ)
17:00
R.U.T.A. (PL)
18:15
LA PEGATINA (E)
18:15
PARNO GRASZT FEAT. LATCHO DROM
18:15
ŠHUTKA ROMA RAP (MK)
18:15
SÖNDÖRGŐ
18:15
FIGLI DI MADRE IGNOTA (I)
19:00
MUZSIKÁS - 40th Anniversary Concert
19:45
DUBIOZA KOLEKTIV (BA)
19:45
PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA
19:45
CALEXICO (USA)
19:45
MOKOOMBA (ZW)
19:45
BESH O DROM FEAT. PALYA BEA
21:30
CSÍK ZENEKAR ÉS BARÁTAI
21:30
RACHID TAHA (F)
21:30
EMIR KUSTIRICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA (SRB)
21:30
LENINGRAD (RU)
21:30
KABATRONICS - FANFARA TIRANA MEETS TRANSGLOBAL UNDERGROUND (ALB-UK)
MasterCard Balaton Sound presents: Party Arena
elokuuta 6. Tiistai
elokuuta 7. Keskiviikko
elokuuta 8. Torstai
elokuuta 9. Perjantai
elokuuta 10. Lauantai
elokuuta 11. Sunnuntai
16:00
THE JOY FORMIDABLE (UK)
16:00
AFTERHOURS (I)
16:00
MONOPHONA (LUX)
16:00
DAILY BREAD (NL)
16:00
SPLENDID (NL)
18:00
BLAUDZUN (NL)
18:00
BALTHAZAR (B)
18:00
LEFT BOY (A)
18:00
TIMBUKTU & DAMN! (S)
18:00
RUBIK (FIN)
19:30
CHASE & STATUS LIVE (UK)
19:30
NERO (UK)
19:30
BOOKA SHADE LIVE (D)
19:30
DUB FX (AUS)
21:00
EMPIRE OF THE SUN (AUS)
22:00
FLUX & AMANDA
22:00
SANFRANCISCOBEAT
22:00
NIKOLA
22:00
STEREOPALMA
22:00
CHRISS VS. DANDY
23:30
KEVIN aka FINE CUT BODIES
23:30
HOT X
23:30
JAY LUMEN
23:30
MUZZAIK
23:30
JOZIF (UK)
23:30
EROL ALKAN (UK)
00:30
NINA KRAVIZ (RU)
01:00
BINGO PLAYERS (NL)
01:00
NICKY ROMERO (NL)
01:00
SEBASTIAN INGROSSO (S)
01:00
JOHN DIGWEED (UK)
01:00
BOYS NOIZE LIVE (D)
02:00
CHRIS LIEBING (D)
02:30
DENIZ KOYU
02:30
CHUCKIE (NL)
02:30
OTTO KNOWS (S)
02:30
FELIX CARTAL (CAN)
03:00
GUY J (ISR)
03:30
OSCAR MULERO (E)
04:00
MONSTAZ
04:00
ANDRO
04:00
JULIA CARPENTER
04:00
SIKZTAH
04:30
COYOTE
A38 Stage
elokuuta 7. Keskiviikko
elokuuta 8. Torstai
elokuuta 9. Perjantai
elokuuta 10. Lauantai
elokuuta 11. Sunnuntai
16:30
HOFFMAESTRO (S)
16:30
SKIP&DIE (NL)
16:30
IVA LAMKUM (NZ)
16:30
THE BOTS (UK)
17:00
TRIGGERFINGER (B)
18:00
EVERYTHING EVERYTHING (UK)
18:00
DRY THE RIVER (UK)
18:00
NNEKA (NIG-D)
18:00
THE CRIBS (UK)
18:45
DONOTS (D)
19:50
FLOGGING MOLLY (USA)
19:50
LITTLE BOOTS (UK)
19:50
EMILÍANA TORRINI (ISL)
19:50
ZAZ (F)
21:15
WAX TAILOR (F)
21:40
DEICHKIND (D)
21:40
PETER BJORN & JOHN (S)
21:40
HADOUKEN! (UK)
21:40
TAME IMPALA (AUS)
23:30
BAT FOR LASHES (UK)
23:30
BAD RELIGION (USA)
23:30
WOODKID (F)
23:30
THE PAROV STELAR BAND (A)
23:30
KATY B (UK)
01:00
TOTALLY ENORMOUS EXTINCT DINOSAURS (UK)
01:00
KEES VAN HONDT (NL)
01:00
RANGLEKLODS LIVE (DK)
01:00
GESAFFELSTEIN LIVE (F)
01:00
NETSKY LIVE (B)
02:00
NOISIA (NL)
02:00
CAMO & KROOKED DJ SET (A)
02:15
TECHNOKUNST: TOMMY FOUR SEVEN (D)
02:30
FEED ME DJ SET (UK)
02:30
PÖLI VS. POLARIZE
03:00
DOP (F)
03:15
TECHNOKUNST: MARCEL DETTMANN (D)
04:00
DUBLIC
04:00
JADE
04:00
IAN AUTORUN b2b MARKOV
04:15
ISU & DORK
04:30
PÖLI VS. POLARIZE